Umów się telefonicznie przed wizytą

Pomoc psychologiczna
Elbląg i okolice

Porady psychologiczne to realna pomoc specjalisty w trudnościach emocjonalnych, czy kryzysie osobistym. Pomoc ta jest niezbędna w sytuacjach, w których inne sposoby radzenia sobie z przeciwnościami nie wystarczają. Pomoc, jakiej udziela psycholog to w wielu przypadkach rozmowa, mająca na celu pogłębienie zrozumienia siebie oraz sytuacji. W efekcie tego można odzyskać utraconą równowagę emocjonalną.

Pomoc psychologiczna Elbląg – pozwoli Ci znów cieszyć się życiem.

Wsparcie psychologiczne Elbląg – dla kogo?

Usługa dotyczy wsparcia w radzeniu sobie ze stresem lub trudnymi sytuacjami.

Pomoc psychologa udzielana jest w przypadku:

 • depresji,
 • lęku,
 • zaburzeń odżywiania,
 • chorób psychosomatycznych,
 • stresu pourazowego,
 • niskiej samooceny,
 • zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych,
 • hipochondrii,
 • myśli samobójczych.
Pomoc psychologiczna, wsparcie Elbląg

Jak wygląda pomoc psychologiczna w Elblągu?

Wsparcie psychologiczne w Elblągu udzielane jest w oparciu o:

 1. założenia terapii poznawczo-behawioralnej;
 2. techniki interwencji kryzysowej;
 3. treningi relaksacyjne.

W przypadku technik relaksacyjnych warto zaznaczyć, że w chwilach silnego napięcia, pozwalają odzyskać stan spokoju i odprężenia. Regularne ich praktykowanie powoduje długoterminowe korzyści: zwiększa odporność, poprawia samopoczucie, uczy samodzielnego wpływu na emocje, zmniejsza napięcie mięśniowe.

W tej dziedzinie bardzo ważne są techniki oddychania, których celem jest skierowanie uwagi Pacjenta na oddech. Obserwacja wdechu i wydechu powoduje wzrost poczucia spokoju, kontroli emocji, wpływu na stan umysłu. Być może w głowie pojawia się wówczas jakaś myśl lub emocja. A może ciało wysyła pewne sygnały? Dobrze jest je wszystkie dostrzec i wrócić do swojego naturalnego rytmu oddechu.

Najbardziej znanym programem jest trening redukcji stresu oparty na uważności, stworzony przez profesora psychiatrii Jona Kabata-Zinna. To Mindfulness. Technika ta polega na skupieniu uwagi na chwili obecnej, przy równoczesnym łagodnym przyjmowaniu i akceptowaniu emocji, myśli i wrażeń zmysłowych.

Innymi sposobami o naukowo potwierdzonej skuteczności są:

 • trening Jacobsona,
 • trening autogenny Schulza.

Opieka psychoterapeutyczna Elbląg – do czego służą psychotesty?

Pomoc psychoterapeutyczna to często również testy psychologiczne. Ich interpretacja pozwala dostrzec cechy osobowości, temperamentu, a także sposób myślenia odpowiedzialny za zachowanie Pacjenta. Wynik psychotestów umożliwia szczegółowy wgląd w sytuację, szersze spostrzeżenie problemu oraz wprowadzenie zmian i odzyskanie poczucia kontroli.

Opieka psychologa w tym ośrodku sprowadza się również do wykonywania diagnoz psychologicznych: stanu psychicznego, poziomu intelektualnego, funkcji poznawczych. Celem tego jest poszerzenie wiedzy na drodze do samorozwoju. Diagnoza sporządzana jest na podstawie wywiadu, obserwacji i testów psychologicznych. Testy odgrywają dużą rolę w ocenie zaburzeń psychicznych, a także preferencji zawodowych, osobowościowych i temperamentalnych.